Nim rozpoczną się wspólne łowy

Szanowni Koledzy.

b_250_141_16777215_00_images_Zdjecia2016_nasze_osiagniecia_Mykus.jpgJak już wiecie nasze obwody łowieckie znalazły się w strefie ochronnej z powodu afrykańskiego pomoru świń. Decyzją Zarządu Okręgowego PZŁ na dziki możemy polować tylko w weekendy, a pozyskane dziki bezwzględnie przekazywać do chłodni zlokalizowanej w Kańkowie. Tam też na miejscu należy patroszyć pozyskaną zwierzynę i postępować zgodnie z całą procedurą, w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się ewentualnej chorobie. Nie ukrywam, iż mocno komplikuje nam to wyjścia do lasu, ale cóż zrobić, będziemy musieli mierzyć się z tym problemem pewnie kilka lat.

Koledzy, nim rozpocznie się u nas sezon polowań zbiorowych (dziki, zające) zapraszam do dzielenia się swoimi osiągnięciami z okresu polowań na kozły, trwającego na byki oraz inne ciekawe zdobycze czy zaobserwowane zjawiska w lesie.

Pierwszymi fotografiami, jakimi chcę się z Wami podzielić jest piękny myłkus Kolegi Prezesa Macieja Kaczyńskiego oraz moja fotografia sosny po uderzeniu pioruna.

Serdecznie zapraszam do przesyłania zdjęć oraz życzę sukcesów na łowach i tych bezkrwawych także.

Darz Bór.

GALERIA